Skip to content
Menu

Autoryzowany serwis samochodów BMW – dlaczego warto?

Autoryzowany serwis samochodów BMW – dlaczego warto?

Własny samochód to – poza niezaprzeczalnym komfortem – również regularny wydatek. Tankowanie i koszty parkingowe to dopiero początek. Do tego dochodzi serwisowanie, wymiana opon, płynów, przeglądy techniczne, ubezpieczenie i najmniej lubiana przez kierowców – naprawa ewentualnych usterek. Zdarzają się w każdym modelu, a ich wielkość zależy m.in. od marki samochodu, jego przebiegu, poziomu eksploatacji, techniki jazdy czy sposobu serwisowania. Warto mieć zatem sprawdzone miejsce, które szybko i skutecznie pomoże pozbyć się problemu. Wachlarz możliwości jest w tym wypadku ogromny i po okresie obowiązkowego serwisowania nowego auta w ASO, decyzję o tym, w czyje ręce oddać swoje cztery kółka, podejmuje wyłącznie właściciel wozu.

Autoryzowany serwis samochodów BMW – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach, gdy ogromną uwagę zwracamy na jakość obsługi oraz czas poświęcany na rutynowe czynności, coraz większą popularnością cieszą się autoryzowane serwisy dostępne przy dealerach znanych marek motoryzacyjnych, jak choćby BMW TEAM Długołęka. Tu kierowcy mogą być pewni poziomu świadczonych usług i kompleksowego podejścia. Niewątpliwym atutem jest wykwalifikowana w zakresie konkretnej marki załoga, szkolona przez producenta, spełniająca konkretne – i nie da się ukryć, że dość wysokie – wymagania. Tu nie ma naprawy metodą prób i błędów, bo auto, które podstawił Klient widzi się pierwszy raz na oczy. Cały zespół serwisowy uczestniczy w szkoleniach umożliwiających doskonalenie kompetencji zawodowych, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Mechanicy jeżdżą na prezentacje modeli przedpremierowych, mają dostęp do fachowej literatury, dlatego potrafią sprostać oczekiwaniom wszystkich fanów rynkowych nowości BMW. Podejmowane decyzje poparte są wiedzą uzyskaną bezpośrednio od producenta, który w razie potrzeby również pozostaje do naszej dyspozycji. To ogromna przewaga nad lokalnym warsztatem samochodowym, którego ekipa – nawet gdy obecna jest w branży już od wielu lat – wykonuje czynności rutynowo, opierając się na dotychczasowym doświadczeniu i rozwiązaniach, które się sprawdziły. A przecież technologia wciąż się rozwija i pojawiają się innowacyjne metody usuwania drobnych usterek czy poważniejszych wad. Przy braku dostępu do rzetelnych informacji i bez współpracy z producentem, trudno na własną rękę uzupełniać wiedzę o wszystkich typach aut i najnowszych na rynku modelach.

Autoryzowany serwis samochodów BMW – dlaczego warto?

Autoryzowane serwisy samochodowe to także najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, dostęp do firmowego oprogramowania oraz gwarancja oryginalnych części. To pewność, że samochód BMW nadal BMW pozostaje, a nie jest wyłącznie obudową bawarskiej marki, kryjącą pod maską słabej jakości zamienniki. Nasi Klienci mogą również liczyć na otrzymywanie bieżących informacji o akcjach serwisowych, promocjach, usuwaniu wad fabrycznych, które – choć zdarzają się niezwykle rzadko – dokonywane są bezpłatnie we wszystkich wskazanych przez producenta modelach.

Autoryzowany serwis samochodów BMW – dlaczego warto?

Częstym argumentem dla osób, które naprawiają auta u zaprzyjaźnionego mechanika, jest kwestia ceny. Ta faktycznie może być nieznacznie wyższa w ASO (średnio jest to 10 procent całej usługi), ale pamiętajmy, że płacimy za jakość, a pełna historia serwisowa podwyższa wartość samochodu przy sprzedaży i bez wątpienia ułatwia znalezienie kupca.

Pojawia się zatem pytanie, czy warto odstawić samochód do osiedlowego warsztatu samochodowego czy jednak skorzystać z certyfikowanej wiedzy i doświadczenia pracowników BMW Team Długołęka, zyskując przy tym gwarancję bezpieczeństwa. Pozostawiamy je do indywidualnej analizy każdego z naszych (przyszłych) Klientów…